Duyurular

                           Tüm Duyurular

Arşiv

"Kadın Beyanı Esastır. "


Lisans Öğrencisi Burs Başvuru Sonuçları


Hukuk Fakültesi öğrencileri için 2018/2019 yılı burs başvuru sonuçları Ekim ayının son haftasında internet sitemiz üzerinden açıklanacaktır. Lütfen takip ediniz. 


Devamı için Tıklayınız

Lisansüstü öğrencileri için burs başvuruları


Lisansüstü öğrencileri için burs başvurumuz başlamıştır. Başvurular için son tarih 23 Eylül Pazar günüdür. 


Devamı için Tıklayınız

Hukuk Fakültesine Yeni Başlayanlar İçin Burs Başvurusu Başladı


Hukuk fakültesine bu dönem başlayan 1. sınıf ve hazırlık öğrencileri için burs başvuruları bugün başladı. Başvurular 14 Eylül cuma gününe kadar devam edecek.
Devamı için Tıklayınız

2018-2019 dönemi burs başvuruları


Hukuk fakültesi öğrencileri için 2018-2019 dönemi burs başvurularımız 10 Ağustos Cuma günü başlayacaktır. Stajyer avukat ve yüksek lisans başvurularının başlangıç tarihini web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Devamı için Tıklayınız

“Göç ve Sığınma Rejimindeki Kadınlar ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet” Konferansı Gerçekleşti


Vakfımız 21 Nisan 2018 Cumartesi günü İstanbul Barosu’nda “Göç ve Sığınma Rejimindeki Kadınlar ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet” Konferansı gerçekleştirdi.


Devamı için Tıklayınız

İYİ Kİ DOĞDUN ŞİRİN TEKELİ!


Varlığın binlerce kadına ilham oldu, "öyle güzel yollar açmışsın ki, bir sapaktan dönsek açtığın diğer bir yola çıkar yolumuz." "İyi ki doğdun" her zaman bu kadar anlamlı olamaz. İyi ki doğdun Şirin Tekeli!
Devamı için Tıklayınız

2017-2018 Yılı Stajyer Avukat Burs Sonuçları


Burs almaya hak kazanan stajyer avukatlar:

1- Stj Av. Eylem Kırtay - Ankara Barosu

2- Stj. Av. Gökçe Nur Demir - İstanbul Barosu

Burs almaya hak kazanan stajyer avukatların aşağıdaki belgeleri 27 Ekim tarihine kadar vakfımıza ulaştırmaları gerekmektedir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Vukuatlı Nüfus Aile Tablosu
 • Stajyer olduğunu gösterir, bağlı barodan alınacak belge
 • 2 Adet Fotoğraf (Yakın Tarihli)
 • IBAN Numarası (Herhangi bir bankadan. Hesap kendi adınıza olmalı)
 • ve taahhütname (indirmek için tıklayın) (Çıktısını aldıktan sonra imzalanıp yollanacak)

Devamı için Tıklayınız

STAJYER AVUKATLAR İÇİN BURS AÇIKLANMA TARİHİ


2017-2018 Burs dönemi için burs almaya hak kazanan stajyer avukatların isimleri 20 Ekim Cuma günü internet sitemizden duyurulacaktır.


Devamı için Tıklayınız

2017-2018 Burs Başvuru Sonuçları


Vakfımızdan 2017-2018 Eğitim Yılı İçin Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerin Dikkatine

 

Burs almaya hak kazanan ve duyuruda ismi yayınlanan, İstanbul dışında ikamet eden arkadaşların, en geç  20 Ekim Cuma gününe kadar aşağıdaki belgeleri ödemeli posta veya kargoyla bize ulaştırmaları gerekmektedir. İstanbul’da ikamet edenler de aynı tarihe kadar Vakfımızı arayıp randevu alarak belgeleri bizzat getirebilir yahut posta yoluyla iletebilir..

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Vukuatlı Nüfus Aile Tablosu
 • Öğrenci Belgesi (2017-2018 eğitim yılına ait.)
 • 2 Adet Fotoğraf (Yakın Tarihli)
 • IBAN Numarası (Herhangi bir bankadan. Hesap kendi adınıza olmalı)
 • ve taahhütname (indirmek için tıklayın) (Çıktısını aldıktan sonra imzalanıp yollanacak)

Vakfımızın Eski Bursiyerlerinin İse;

2017-2018 yılını gösteren transkript

ve taahhütname
belgeleri yeterli olup, diğer belgeler istenmemektedir. 


Devamı için Tıklayınız

BURS BAŞVURULARINIZI YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ


Burs Başvurularımız  Başlamış Olup 31 Ağutos Son Başvuru Tarihidir!

 

Değerli Burs Başvurucuları,

Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı 2012 senesinde kurulmuş olup; 2013-2014 eğitim yılından bu yana 4 senedir burs vermektedir. İki başlık altında verdiğimiz burslardan ilki “eğitim destek bursu”, diğeri ise “kitap bursu” adını taşır ve burs miktarları her yıl yönetim kurulunca belirlenir. Bursiyerlerimize ekim ve haziran ayları arasında (toplamda 9 ay) burs ödemesi yapılır.

Vakıf Senedimizin, “vakfın amacı ve hizmet konularını” düzenleyen 3. maddesi gereği  “Öncelikle vakfımızın amacı, hukuk öğrencisi (lisans- lisansüstü veya doktora vb) veya hukuk alanında faaliyet gösteren kadınların (avukat- hâkim- savcı, akademisyen vb) bilimsel ve mesleki gelişimlerine destek olmaktır. Vakfın en geniş kapsamda amacı kadın hukukçuların her aşamada desteklenmesidir. “ Bu sebeple burs başvurusunda bulunabilecekler kadın hukukçulardır. Bu kriterleri taşımayanların burs başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Burslarımız başarı esasına dayanmamaktadır. Başvuruların değerlendirme aşamasında, belirlediğimiz kriterlere göre en çok ihtiyacı olduğuna kanaat getirdiğimiz başvurucular bursiyer olarak belirlenir. Bu kriterler ise, ailenin gelir durumu, okuyan ve çalışan kardeş sayısı, barınma koşulları gibi maddi ölçütlerin değerlendirilmesini esas alan konulardır. Bu nedenle başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız önemlidir.

Burslarımız karşılıklı değildir. Alınan bursların ödenmesi beklenmez. Ancak Vakfımız, mezun olmuş öğrencilerin maddi durumları el verdikçe, ihtiyaç sahibi öğrencilere Vakfımız aracılığıyla burs vermesini temenni eder. Bununla birlikte burs başvuru formunda ve gönderilen belgelerde yanlış bilgilerin olması durumunda verilen burslar geri alınır.

Burs başvurularıyla birlikte her dönem bursiyerler de yenilenir. Bu sebeple eski bursiyerlerin ihtiyaç halleri devam ettiği taktirde her yeni dönemde yeniden başvurmaları ve başvuru formundaki “daha önce KAHUDEV’den burs aldınız mı?” bölümünü doldurmaları gerekmektedir.

Stajyer avukatlar "çalışan bursu"na başvurmalıdır. Bu bursa neden ihtiyaç duyduklarını, hangi ilde stajlarını yaptıklarını/yapacaklarını, bir büroda çalışıp çalışmadıklarını, çalışıyorlarsa ücret alıp almadıklarını detaylıca yazmalıdırlar. 

Başvuru sonuçları Ekim ayının ilk haftası sonrası internet sitemiz üzerinden isimler halinde yayınlanacaktır. Belirlenen süre içerisinde istenen evrakları bize ulaştırmayan bursiyerler, haklarını kaybetmiş sayılacak ve hakları yedek olarak seçilen burs başvurucularına geçecektir. Size ulaşabilmemiz için, forma yazdığınız e-posta adresi, cep telefonu numaralarınız ve adres bilgileriniz güncel ve ulaşılabilir olmalıdır.

Bursa dair diğer sorularınız için destek@kahudev.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.


Devamı için Tıklayınız
Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı © 2013