Duyurular

                           Tüm Duyurular

Arşiv

"Kadın Beyanı Esastır. "


BURS BAŞVURULARINIZI YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

Burs Başvurularımız  Başlamış Olup 31 Ağutos Son Başvuru Tarihidir!

 

Değerli Burs Başvurucuları,

Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı 2012 senesinde kurulmuş olup; 2013-2014 eğitim yılından bu yana 4 senedir burs vermektedir. İki başlık altında verdiğimiz burslardan ilki “eğitim destek bursu”, diğeri ise “kitap bursu” adını taşır ve burs miktarları her yıl yönetim kurulunca belirlenir. Bursiyerlerimize ekim ve haziran ayları arasında (toplamda 9 ay) burs ödemesi yapılır.

Vakıf Senedimizin, “vakfın amacı ve hizmet konularını” düzenleyen 3. maddesi gereği  “Öncelikle vakfımızın amacı, hukuk öğrencisi (lisans- lisansüstü veya doktora vb) veya hukuk alanında faaliyet gösteren kadınların (avukat- hâkim- savcı, akademisyen vb) bilimsel ve mesleki gelişimlerine destek olmaktır. Vakfın en geniş kapsamda amacı kadın hukukçuların her aşamada desteklenmesidir. “ Bu sebeple burs başvurusunda bulunabilecekler kadın hukukçulardır. Bu kriterleri taşımayanların burs başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Burslarımız başarı esasına dayanmamaktadır. Başvuruların değerlendirme aşamasında, belirlediğimiz kriterlere göre en çok ihtiyacı olduğuna kanaat getirdiğimiz başvurucular bursiyer olarak belirlenir. Bu kriterler ise, ailenin gelir durumu, okuyan ve çalışan kardeş sayısı, barınma koşulları gibi maddi ölçütlerin değerlendirilmesini esas alan konulardır. Bu nedenle başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız önemlidir.

Burslarımız karşılıklı değildir. Alınan bursların ödenmesi beklenmez. Ancak Vakfımız, mezun olmuş öğrencilerin maddi durumları el verdikçe, ihtiyaç sahibi öğrencilere Vakfımız aracılığıyla burs vermesini temenni eder. Bununla birlikte burs başvuru formunda ve gönderilen belgelerde yanlış bilgilerin olması durumunda verilen burslar geri alınır.

Burs başvurularıyla birlikte her dönem bursiyerler de yenilenir. Bu sebeple eski bursiyerlerin ihtiyaç halleri devam ettiği taktirde her yeni dönemde yeniden başvurmaları ve başvuru formundaki “daha önce KAHUDEV’den burs aldınız mı?” bölümünü doldurmaları gerekmektedir.

Stajyer avukatlar "çalışan bursu"na başvurmalıdır. Bu bursa neden ihtiyaç duyduklarını, hangi ilde stajlarını yaptıklarını/yapacaklarını, bir büroda çalışıp çalışmadıklarını, çalışıyorlarsa ücret alıp almadıklarını detaylıca yazmalıdırlar. 

Başvuru sonuçları Ekim ayının ilk haftası sonrası internet sitemiz üzerinden isimler halinde yayınlanacaktır. Belirlenen süre içerisinde istenen evrakları bize ulaştırmayan bursiyerler, haklarını kaybetmiş sayılacak ve hakları yedek olarak seçilen burs başvurucularına geçecektir. Size ulaşabilmemiz için, forma yazdığınız e-posta adresi, cep telefonu numaralarınız ve adres bilgileriniz güncel ve ulaşılabilir olmalıdır.

Bursa dair diğer sorularınız için destek@kahudev.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.


 

 

Şirin-Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı © 2013